Sukienka dobrana do sylwetki strzałem w dziesiątkę

Suknie są niezbędnym elementem wyposażenia praktycznie każdej kobiecej garderoby. Zazwyczaj na jednej się oczywiście nie kończy, a że sklepowe półki aż uginają się pod ciężarem najróżniejszych sukienek, jest więc w czym wybierać. Jedna sukienka jest ładniejsza od drugiej i każdego roku produkowane są kolejne fasony. Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem sukni, która będzie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, upodobań i oczekiwań. Problem jednak w tym, że nie w każdej będziemy dobrze wyglądać. Duże znaczenie ma typ sylwetki. Dobierając sukienkę do swojej figury, można podkreślić swoje kobiece wdzięki i czuć się bardziej atrakcyjnie.

Wielkość biustu a wybór sukienki

Z całą pewnością podczas wybierania sukienek należy zwrócić uwagę na wielkość biustu. W przypadku obfitego biustu nie sprawdzą się sukienki z golfem ani też te pod samą szyję, gdyż piersi będą wydawać się na jeszcze większe, co niestety stworzy dysproporcje w sylwetce. W celu podkreślenia dużych piersi warto postawić na sukienkę z dekoltem w kształcie litery V. Idealnym rozwiązaniem będą modele sukienek z gorsetem. Wystrzegać się należy za to marszczeń i dużych wzorów geometrycznych w okolicach dekoltu. Inaczej wygląda to z kolei w przypadku pań z niewielkim biustem. Wówczas świetnym wyborem będą sukienki z marszczeniami, falbankami i drapowaniem w okolicach biustu. Jak najbardziej sprawdzą się także cekiny czy kamyki na linii biustu. Bardzo dobrze będzie wyglądać w przypadku kobiet o małym biuście sukienka z poziomym odcięciem pod biustem. Dzięki temu zostanie on optycznie uwypuklony. Do tego można założyć biustonosz typu push-up i efekt większych piersi gwarantowany.

Szerokie biodra, a brak talii

Panie z szerokimi biodrami piękne będą prezentować się w sukienkach z rozszerzonym dołem. Chodzi tutaj o modele sukienek w kształcie litery A. Jak najbardziej sprawdzą się bufki i marszczenia na rękawach, co pozwoli na uzyskanie właściwych proporcji. Nie zaleca się natomiast sięgania po sukienki opięte w biodrach, marszczonych ani też plisowanych, gdyż poszerzą one optycznie biodra. Jeśli zaś problemem jest brak talii, to warto zdecydować się na sukienki z zaszewkami. Świetny efekt można uzyskać dzięki sukienkom z paskami z innego materiału niż sukienka. W celu zwężenia talii, należy stawiać na sukienki z rozkloszowanym lub plisowanym dołem.

Co z wystającym brzuchem, szerokimi ramionami i grubymi nogami?

Jeśli kobiecie zależy na ukryciu fałdek i odstającego brzuszka, to z pewnością nie powinna ubierać sukienek obcisłych i przylegających do ciała. Znacznie lepszym wyborem będzie sukienka odcięta pod biustem i z lekkim marszczeniem oraz fason baby doll. Z kolei jeśli problemem są grube łydki, to sprawdzi się sukienka za kolana lub długa sukienka. W celu odwrócenia uwagi od grubych nóg, zaleca się wybierać sukienki z głębszym dekoltem czy też z podcięciem pod biustem w celu odwrócenia od nich wzroku. Niektóre panie mają także męski typ figury, przez co ich ramiona są szersze. W ich przypadku zalecane są sukienki rozszerzane w dole, modele z falbankami i kontrafałdami na biodrach.

Podobne posty