Aranżacje z narożnikiem do salonu – pomysły

Salon to ważne pomieszczenie w każdym domu. Jest to swego rodzaju centrum, które skupia wszystkich domowników w jednym miejscu i sprzyja wspólnemu odpoczynkowi. Jednym z ważnych elementów jest sofa, kanapa, a coraz częściej modny narożnik do salonu. Jest to ponadczasowe rozwiązanie, które zawsze będzie miało miejsce w trendach meblarskich, a dodatkowo niebywale funkcjonalne. Przyjrzyjmy się, jaki narożnik do salonu wybrać, jakie są najmodniejsze aranżacje oraz co powinniśmy wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań naszego idealnego narożnika.

NAROŻNIK DO SALONU – ROZWIĄZANIE UNIWERSALNE

Jedną z zalet wynikających z posiadania narożnika jest to, że pasuje on do wszystkich aranżacji oraz pomieszczeń różnych wielkości – należy jedynie znaleźć odpowiedni mebel. Narożnik do dużego salonu sprawdzi się idealnie, ale pod warunkiem, że będzie on sporych rozmiarów, z kolei w mniejszych pomieszczeniach, świetnie sprawdzi się niewielka rogowa kanapa. Niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonamy, narożnik do salonu nada wnętrzu nowoczesności i będzie prezentował się efektownie.

GDZIE USTAWIĆ NAROŻNIK ?

Jak się okazuje, wbrew swojej nazwie, mebel ten wcale nie musi być umiejscowiony w rogu. Zazwyczaj stawiany jest w tym miejscu w przypadku salonów o niewielkich metrażach. Na większych przestrzeniach, możemy użyć go do podziału przestrzeni oraz wyznaczenia strefy wypoczynkowej. W salonach połączonych z aneksem kuchennym modny narożnik do salonu może oddzielać część kuchenną od pozostałej. Ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie go tak, aby przylegał do ściany krótszym lub dłuższym bokiem. Ścianę, przy której będzie ustawiony, warto wyeksponować – wtedy razem stworzą zgraną kompozycję. Przykładem mogą być półki z ciekawymi dekoracjami, fototapeta czy piękne ramki z obrazkami lub zdjęciami domowników. Nowoczesnym rozwiązaniem są ściany z cegły, z paneli lub betonowych płyt. Narożnik do dużego salonu sprawdzi się świetnie, gdy znajdzie się na środku. Będzie stanowił centralną część, sprawiając, że całe pomieszczenie stanie się strefą wypoczynkową. Chcąc zdecydować się na najlepsze aranżacje z użyciem narożnika, powinniśmy wziąć pod uwagę rozplanowanie salonu. Ważne aspekty to obecność kominka, rozmieszczenia okien czy układ ciągu komunikacyjnego. Bardzo ważne jest również miejsce, w którym będzie znajdował się telewizor.

ELEGANCKI NAROŻNIK DO SALONU – JAKI WYBRAĆ?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można mnóstwo rodzajów narożników – bez boków, z bokami, z regulowanym siedziskiem, z funkcją spania, z półkami oraz inne. Mnogość rodzajów i kolorów sprawia, że trudno nam zdecydować, jaki narożnik do salonu będzie najlepszy. Już od kilku lat zauważyć można, że największą popularnością cieszą się szare narożniki. Są one uniwersalne i świetnie nadają się do aranżacji każdego salonu. Podobnie jest z jasnymi, stonowanymi barwami, dzięki którym pomieszczenie zyska na przytulności, a jednocześnie optycznie je powiększą. Decydując się na elegancki narożnik do salonu, możemy zdecydować się na intensywne kolory, takie jak granat, butelkowa zieleń, czy modny ostatnimi czasy – kolor musztardowy. Nadają one wyrazistości wnętrzom, sprawiając, że będą one wyjątkowe i niepowtarzalne. Jeśli wybieramy nowoczesny narożnik do salonu, nie powinniśmy zapomnieć o doborze odpowiednich dodatków. Narożnik jest idealnym miejscem do dużej ilości miękkich poduch, których na pewno nie powinno zabraknąć. Będą one świetną ozdobą wnętrza. Inne elementy, dzięki którym można stworzyć stylowe aranżacje z narożnikiem, to dywan i stolik kawowy. Należy pamiętać, aby ich wielkość była dopasowana do narożnika. Dzięki odpowiednio dobranej lampie podłogowej, uda nam się stworzyć idealny klimat i nastrój.

Podobne posty